ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14046276
*
nr 1404 6276
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, mahogny. Höjd: 76 + 172
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 juni 2021
kl 18:52:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/6 14:36:59
1
1.600 kr
21/6 17:34:48
2
1.500 kr
21/6 17:34:48
1
1.600 kr (Budbetjänt)
21/6 17:35:11
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord mahogny nyrokoko spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1404 6276
Spegel
+ konsolbord, Nyrokoko, mahogny. Höjd: 76 + 172
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 juni 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/6 14:36:59 | 1 | 1.600 kr |
21/6 17:34:48 | 2 | 1.500 kr |
21/6 17:34:48 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
21/6 17:35:11 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord mahogny nyrokoko spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27